Ολυμπιάδα

Από την Κερκίδα του Έβρου .Στο βίντεο που ακολουθεί , έχουμε στιγμιότυπα από την αγώνα :

Α κατηγορίας ΕΚΑΣΑΜΑΘ Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης vs Α Ο Καβάλας.

Ο αγώνας έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον και για τις δυο ομάδας αφού βρίσκονται στο τέλος της βαθμολογίας και έχουν ανάγκη βαθμών.

Ολυμπιάδα

Καλά ξεκίνησε η Ολυμπιάδα στην πρώτη περίοδο . Στην δεύτερη ισορρόπησε ο ΑΟ Καβάλας και το σκορ ημιχρόνου ήταν 33-30.

Στο δεύτερο μέρος ο ΑΟ Καβάλας με αντεπίθεση διαρκείας ανέτρεψε διαφορά 8 πόντων και στην τέταρτη περίοδο 6,32 λεπτό πέρασε μπροστά με +6 .43-49.

Στο σημείο αυτό ο προπονητής της Καβάλας διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή . Αποτέλεσμα η διακοπή του αγώνα για αρκετή ώρα.

Στην επανάληψη η Ολυμπιάδα εμφανίστηκε ψύχραιμη και εύστοχη στα κρίσιμα σημεία και τελικά επικράτησε με 63-54.