Ο Άθλος σαν να μην τελείωσε το παιχνίδι της προηγουμένης Τετάρτης στην Ορεστιάδα. Με ψυχή και θέληση για την νίκη κέρδισε μέσα στην έδρα της την Καλαμάτα80. Πήρε λοιπόν το 2-1 με ανατροπή(η σειρά ξεκίνησε με 1-0 απο την Καλαμάτα80) και προκρίθηκε στην τελική φάση. Όπου θα αντιμετωπίσει τον Αριστοτέλη Σκύδρας.
![Ριζόπουλος Άθλος](https://dodekamemia.gr/wp-content/uploads/2022/04/277754862_3163345047319812_1307609458717092630_n-e1649529730376.jpg)
Υπενθυμίζουμε ότι ο νικητής του ζευγαριού αυτού ανεβαίνει στην Volley Leagye. Ο ηττημένος θα παίξει αγώνες μπαράζ με την ομάδα που είναι τελευταία στην Volley League. Δηλαδή τον ιστορικό Φίλιππο Βέροιας.